Instalace a základní nastavení µTorrent


1) Naše instalátory µTorrent nevyžadují administrátorská práva. Stáhněte si instalátor µTorrent 3.1.3.26837, případně µTorrent 3.1.3.26837 s multimediálním přehrávačem MPC-HC. Předchozí verze µTorrent 2.2.1.25534 nepodporuje nové torrenty s velikostí částí 32 MB. Novější verze µTorrent 3.5.x nedoporučujeme, protože nepodporují komunikaci IPv6/Teredo a jsou dost chybové. Instalátor spusťte pravým tlačítkem myši a volbou "Spustit jako správce", nelze-li, pak běžným levým dvojklikem. Cílovou složku neměňte! Program bude nainstalován do vašeho uživatelského profilu, ne do "Program Files". Jedině takto bude µTorrent pracovat spolehlivě a skrytě před ostatními uživateli. Instalaci zahájíte volbou "Instalovat".

Setup

2) Chcete-li přeinstalovat µTorrent (upgrade, downgrade, oprava), původní verzi nemažte. Instalátor nahradí pouze programové soubory, o žádné torrenty nepřijdete. Z původního µTorrent si opište číslo portu naslouchání a pak jej před spuštěním instalace ukončete a to i z tray (ikona vpravo dole u hodin). Zobrazí-li se okno s dotazem na nahrazení souborů, klikněte bez obav na "Automaticky vše (doporučeno)". Pokročilí uživatelé mohou rozhodovat o přepsání jednotlivých souborů volbami "Ano" a "Ne".

Overwrite

3) Chcete-li odinstalovat µTorrent, lze tak učinit přes "Ovládací panely - Programy a funkce - µTorrent - Odinstalovat nebo změnit", nebo přes nabídku "Start" zvolte "Všechny programy - uTorrent - Uninstall". Otevře se odinstalátor, kterým lze µTorrent opravit, nebo kompletně odinstalovat včetně veškerého nastavení a torrentů. Není-li v nabídce "Start" položka "Uninstall" k dispozici, zvolte "Složka nastavení". Otevře se složka µTorrent (výchozí složka je "%APPDATA%\uTorrent"). Klávesami "Ctrl+A" a "Delete" vše smažte. Pak už jen odstraňte ikony zástupců.

Uninstall

4) µTorrent při spuštění kontroluje, zda je výchozím programem pro torrent soubory. Není-li, dotáže se, zda ho jako výchozí program chcete nastavit.

Association

5) Alespoň první spuštění µTorrent proveďte z kontextového menu volbou "Spustit jako správce". Při prvním spuštění µTorrent klávesovou zkratkou Ctrl+G otevřete okno "Průvodce nastavením". Máte-li v routeru přesměrován port, pak jej zadejte do pole "Aktuální port" a zrušte zaškrtnutí "Automatické přesměrování portu", v opačném případě ponechte zaškrtlé. Klikněte na tlačítko "Spustit testy". Pokud v části "Rychlost" dojde k chybě "Připojení selhalo: Vypršel čas. (10060)", pak zvolte jiný server a testy zopakujte. Alternativně můžete změřit rychlost připojení na našem webu a nastavit "Rychlost Upload" ručně. Výsledek stavu sítě nemusí v některých případech fungovat správně, proto je dobré si konfiguraci sítě ověřit ještě na stránce o NAT.

Guide

6) Ač to není nezbytně nutné, doporučuje se nastavit ve vlastnostech souboru "utorrent.exe" pod záložkou "Kompatibilita" "Spustit tento program jako správce". Vyhnete se tak problémům, kdy UAC aktivně brání µTorrent v přístupu k firewallu "Error opening Windows firewall: 0x80070005" a do některých složek "Chyba: Přístup byl odepřen".

Spustit tento program jako správce

7) Byl-li použit náš instalátor, všechny podstatné parametry jsou v tuto chvíli již nastaveny. µTorrent je spouštěn se zálohováním úkolů torrentů. Další informace najdete v stránkách sekce Help. V případně potřeby můžete požádat o pomoc na našem fóru.

Forum