V některých případech budete potřebovat přenést vaše soubory, ať už z důvodu reorganizace či kvůli přeinstalování Windows, nebo když budete chtít přemístit µTorrent se všemi torrenty a s daty v nich obsaženými do nového počítače. Ve všech případech je tento proces jednoduchý, ačkoli může být zdlouhavý. Může se stát, že během tohoto procesu přijdete o nashromážděné statistiky pro jednotlivé torrenty, ale to neznamená, že ztratíte statistiku na asociovaných trackerech, tak se kvůli tomu netrapte.

Přeinstalování operačního systému

V tomto případě, přeinstalování operačního systému vyžaduje jen vytvoření zálohy dat obsahu torrentů na nový disk nebo partition a složku nastavení µTorrent (umístěná na stejném disku či partition jako původní operační systém. Po dokončení přeinstalace stačí jen zálohované soubory přesunout zpět na jejich původní místa. µTorrent bude zachován v takovém stavu, v jakém byl v původním systému, aniž by došlo k nějakým problémům. Pokud nemáte vytvořenu přenosnou "instalaci" µTorrent, tak se ujistěte, že máte zvoleno stejné uživatelské jméno, před tím, než přesunete složku nastavení zpět do %AppData%. Pokud nejste schopni dodržet tento postup, zabere tento proces podstatně více času, protože budete skutečně přesouvat obsah torrentů.

Stěhování do nového počítače

Stěhování µTorrent do nového počítače znamená jen zkopírovat vaše soubory na nový harddisk spolu s kompletní složkou nastavení µTorrent. Podstatně obtížnější část tohoto procesu spočívá v umístění programové složky µTorrent a sdílených souborů obsahu torrentů. Jestli chcete dokončit tento proces minimálním úsilím, je nutné přesně zachovat cesty k souborům relativně k µTorrent a taktéž soubory obsahu v novém počítači musí být umístěny stejně jako ve starém počítači.

Jestliže jakýkoliv z těchto postupů selže a vy nebudete schopni zachovat stejné cesty k souborům nastavení i/nebo k souborům obsahu torrentů, zabere tento proces podstatně více času, protože budete skutečně přesouvat obsah torrentů.

Přesunutí obsahu torrentů

Tento proces stěhování zabere většinou velké množství času, protože µTorrent musí ověřit integritu všech souborů obsahu torrentů po jejich přemístění. Jak dlouho bude toto trvat, záleží na velikosti a množství souborů, které bude nutno zkontrolovat.

Postup přesunutí sdílených souborů obsahu torrentů:

  1. Zastavte běžící úkoly torrentů.
  2. Přesuňte soubory obsahu torrentů do nového umístění.
  3. Nastavte novou složku stahování - Soubory stáhnout do...
  4. Spusťte požadované úkoly torrentů.
  5. Pokud neproběhne kontrola integrity, torrenty zastavte a spusťte kontrolu manuálně - Zkontrolovat soubory.