Stejně jako potřebujete URL jako http://www.utorrent.cz pro vstup na webovou stránku a stažení obsahu, torrent soubor je požadován pro stažení obsahu dostupného přes BitTorrent. Většinou můžete tento torrent soubor stáhnout z webové stránky. Můžete jej získat od kamaráda nebo někoho jiného nějakým jiným způsobem, např. emailem. Mnoho webových stránek nabízí torrent soubory jako jednu z možností, jak stáhnout soubory dostupné na dané webové stránce. Stránky, které obsahují torrent soubory jsou obecně jen úschovnami torrent souborů a obvykle neumožňují přímé stažení nějakého obsahu. Tyto stránky jsou buď indexní stránky nebo trackery. Zatímco torrent index stránky jsou seznamem torrent souborů ke stažení, torrent trackery jenom koordinují swarm. Mnoho torrent trackerů funguje i jako torrent index. Obsahují seznam torrentů, kterým koordinují swarm (a někdy i torrenty z externích trackerů).

Kam chodíte vyhledávat tyto .torrent soubory? Můžete je vyhledávat i ve vašem oblíbeném vyhledávači, stačí jen k vyhledávanému výrazu připojit slovo torrent. Je však lépe použít specializovaný vyhledávač torrentů. µTorrent má vestavěný modul vyhledávání, který se dotazuje přednastavených webových vyhledávačů torrentů. Další vyhledávače lze přidat pomocí .btsearch pluginů.

Přidání torrentu

Po získání .torrent souboru, jehož obsah chcete stahovat, jej jednoduše importujete do µTorrent. Je několik způsobů, jak toho v µTorrent dosáhnout:

Po otevření torrent souboru, řekněte µTorrent, kam si přejete uložit obsah torrentu. Jestli-že µTorrent nespustí stahování automaticky, můžete jej spustit ručně levým kliknutím na torrent a stisknutím tlačítka "Start" na nástrojové liště µTorrent, nebo pravým kliknutím myší na torrent a v kontextovém menu zvolte "Start".

Co dělat poté, kdy je dokončeno stahování

Po dokončení stahování, si můžete prohlédnout soubory, které byly staženy. Pokud si přejete, můžete úkol torrentu smazat ze seznamu, avšak je velmi doporučeno ponechat torrent seedovat (uploadování po stažení všech částí torrentu a tím kompletního obsahu). Doba po kterou byste měli nechat torrent dále seedovat není přesně definována. Je ale doporučeno seedovat alespoň dokud neodešlete stejné množství dat, které jste stáhli. Tomuto se říká dosáhnout hodnoty ratio 1.0. Ratio je počítáno jako podíl - odeslaná data děleno stažená data. Připusťme, že je technicky nemožné, aby každý peer v daném swarmu dosáhl hodnoty ratio 1.0, ale uživatel, který opustí swarm dříve, než se této hodnotě ratio alespoň přiblíží, je BitTorrent komunitou nazván hanlivým výrazem leecher (pijavice) a je zatracen (je mu znemožněno stahovat další torrenty, či je po několika varováních z privátních trackerů vyloučen).